Dana končí…

Zakládající členka TERRY Dana Janovská

Po více než třiceti letech skupinu TERRA IGNOTA opouští jedna ze zbývajících dvou zakládajících a opravdu nepřehlédnutelných osobností souboru, klávesistka Dana Janovská.

S výjimkou mateřské dovolené v období od dubna 1999 do března 2000 působila v kapele nepřetržitě od jejího založení na podzim 1989 a velmi výrazně se podílela na výsledném image i projevu kapely. Poslední roky bez nové tvorby a zejména nucená covidová pauza, ale i změna zaměstnání a též nově aktivity, v nichž plně využívá svého vzdělání i bohaté konstruktérské praxe, ji přinutily změnit vlastní žebříček hodnot a učinit toto zásadní rozhodnutí. Aby stíhala ve spolupráci se sportovním klubem vozíčkářů účinně konstruovat kompenzační pomůcky pro postižené sportovce, vzdává se veškerých svých hudebních aktivit nejen v této kapele, ale též v undergroundové skupině Umělá hmota, s níž spolupracovala od dubna roku 2016.

Poslední koncerty s „úháčkama“ Dana odehraje ve dnech 4. + 25. září, s TERROU IGNOTOU pak ještě vystoupí v rámci 12. Akce PILOT v pátek 29. října 2021 v dejvické restauraci Na Slamníku a se definitivně rozloučí koncertem na Šumákově Kanálovém mejdanu v Modré vopici, který proběhne v pátek 17. prosince 2021.

Dano, za celé ty roky veliké díky za trpělivost, spolupráci i kamarádský přístup! Do dalších let Ti přejeme hodně pohody, tvůrčích úspěchů a pokud by ses rozhodla si s námi někdy zahrát, budeš vždy vítaným hostem :-))