Blýská se na lepší časy :-)

První zkouška po "Alcatrazu"

K O N E Č N Ě !

Po dlouhých týdnech lockdownu, kdy byla činnost kapely zcela paralyzována zákazem pohybu mezi obcemi (později pak mezi okresy), jsme se poprvé sešli ve zkušebně. Sice v neúplné sestavě, ale konec „Alcatrazu“ byl jako očistná koupel – tak moc jsme všichni byli natěšení!

Kromě přehrání několika písniček jsme dávali dohromady plán do budoucnosti. Pravdou je, že poslední roky se TERRA IGNOTA jaksi nepohnula z místa a od CD Hlídám si vzdech z podzimu 2017 se nepovedlo nic nového – tedy kromě rozšíření sestavy o Honzu „Salmana“. Ale vlastně ani tenhle krok jsme nedotáhli až do úplného konce! Nástup první vlny covidu uťal slibně se rozvíjející přearanžování repertoáru a těch pár koncertů v loňském létě bylo spíš jen živelným intuitivním hraním…

Zkrátka a dobře – máme plán! Hodláme postavit alespoň dvě variantní verze rezervoáru pro živá vystoupení, aby to nebyl pořád jen ten obehraný kolovrátek. Zároveň chceme oživit ty nejzajímavější části původního repertoáru (samozřejmě v inovovaných verzích) tak, aby vhodně doplnily kmenový seznam skladeb. No, nebude to hned a chce to především invenci a práci. Ale pevně věříme, že se nám to společně povede a na každý další koncert se budeme těšit.

Drržte nám palce, ať se vše podaří! ¤